ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Sport

Dla kogo skok w tandemie?

Już od pewnego czasu oferowane są nam skoki w tandemie. Tylko komu mogą one przypaść do gustu? Kto powinien zdecydować się na skok w tandemie? Tego i kilku innych rzeczy dowiesz się z poniższego tekstu, więc zachęcamy do krótkiej lektury!

Skok w tandemie – o czym dokładnie mowa?

Skok w tandemie zwany również skokiem tandemowym to nic innego jak skok spadochronowy z instruktorem, który pilotuje systemem sprzętu i doprowadza nas bezpiecznie na ląd. Co ciekawe, w trakcie takiego lotu pasażer tandemu jest przymocowany do uprzęży mocującej i także ma możliwość sprawdzenia się w roli pilota.

Aby jednak skok w tandemie przebiegł w bezpieczny sposób, to możliwość sterowania spadochronem oferowana jest na wysokości około 1700 metrów, czyli po otwarciu systemu. To, czy zdecydujemy się na wykorzystanie okazji, zależy od nas, jak również od naszych preferencji. Jedno jest pewne, obecność wykwalifikowanej osoby sprawia, że skok w tandemie przebiega w miłej i bezpiecznej atmosferze.

Skok w tandemie – dla kogo?

Biorąc pod uwagę fakt, że skok w tandemie odbywa się z instruktorem, to można uznać, że będzie to idealny wybór dla każdego, kto nigdy wcześniej nie miał do czynienia ze skokami spadochronowymi.

W tym przypadku nie ma znaczenia płeć, ponieważ skoki w tandemie oferowane są jednakowo dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Jeśli zatem nie ma medycznych przeciwwskazań do skoku z instruktorem, a nasza waga wynosi poniżej 120 kg i mamy więcej niż 125 cm wzrostu, to możemy się na niego zapisać.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY