ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Biznes, Finanse

Bitcoin znów do góry!

Ostatnie dni przyniosły wielkie roszady w świecie kryptowalut. Na dzień dziejszy jesteśmy świadkami dużych wzrostów, które nawet w największych kryptowalutach, takich jak BTC czy ETH notują wzrost o ponad 10 do 15% w skali dnia. Czy to koniec spadków, o których mówiło się od listopada 2021 roku? Odpowiedź na to pytanie spróbujemy uzyskać w tym artykule. Zapraszamy do lektury!

Dlaczego kryptowaluty rosną?

W tym tygodniu oczy inwestorów z całego świata były skierowane na FED (Federal Reserve System), czyli w wolnym tłumaczeniu System Rezerwy Federalnej. Jest on odpowiedzialny za wyliczenia i dostarczanie opinii publicznej na temat finansów krajowych w USA. FED w tym tygodniu ogłosił kolejne informacje związane ze wzrostem stóp procentowych, a także odniósł się do informacji dotyczącej recesji.

Jak okazało się, FED podniósł stopy procentowe o 0,75 punktów. Był to scenariusz, który rynek już wcześniej nakreślił sobie jako ten „do przewidzenia”, stąd rynki finansowe nie dość, że nie odczuły strat, to zaczęły dodatkowo rosnąć. Bardzo duży wpływ na ten stan rzeczy miała również informacja, iż na dzień dzisiejszy w USA nie ma recesji. Recesja mogła bowiem być ewentualnym motorem napędowym do spadków zarówno na tradycyjnych giełdach, jak i na giełdach kryptowalut.

Czy to koniec serii spadków na kryptowalutach?

Warto pamiętać, że cały czas żyjemy w bardzo niepewnych czasach. Co więcej, FED będzie miał kolejne zebrania w kolejnych miesiącach i mogą one przynieść gorsze informacje. Wszystko zależne jest aktualnie od tego, jak obywatele i gospodarka kraju będzie radzić sobie w trudnych czasach. Jeśli ludzie będą mieć coraz większe problemy finansowe, wtedy zaczną się problemy także i na giełdach. Również recesja wydaje się być elementem, którego nie da się pominąć w tej układance. Pytanie jest jednak kiedy USA wejdzie w czas recesji.

Na dzień dzisiejszy kryptowaluty z pewnością zyskują. Należy jednak pamiętać, że trend cały czas może odwrócić się w drugą stronę. Dodatkowo, po drodze z pewnością nadejdą korekty cenowe, ponieważ dziś kryptowaluty są przecenione w stronę zwyżkową. Kwestią czasu jest więc korekta, która musi unormować cenę po pozytywnych informacjach, jakie oglądaliśmy ostatnimi czasy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY