ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Usługi

Budowanie zespołu e-commerce. Jak przeprowadzić rekrutację?

E-commerce to stosunkowo młoda, ale prężnie rozwijająca się gałąź gospodarki. Popularność zakupów internetowych stale wzrasta. Dla użytkownika proces jest dużo szybszy i wygodniejszy niż tradycyjne zakupy. Duży wpływ na obecną sytuację miała także pandemia. Wirtualny świat rośnie w siłę, a wraz z nim branża e-commerce i sklepy internetowe. Skuteczny system marketingu i sprzedaży w internecie wymaga jednak dużej wiedzy branżowej i znajomości aktualnych trendów. Pojawia się więc coraz większe zapotrzebowanie na stanowiska specjalistyczne. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak skutecznie znaleźć pracownika.

Rekrutacja e-commerce: szukanie pracownika na własną rękę

Korzystanie z pomocy agencji rekrutacyjnej często kojarzy się z dodatkowymi kosztami. Jednak nieumiejętnie przeprowadzony proces rekrutacyjny również może się z nimi wiązać. Ciągnąca się w nieskończoność rekrutacja może skutkować utratą potencjalnych pracowników. Zmuszeni do czekania kandydaci mogą wybrać inną firmę. Jest to również duża strata w budżecie i czasie.

Należy wziąć pod uwagę, że im wcześniej znajdziemy pracownika, tym wcześniej zaczyna pracę i pomaga nam w realizacji celów. Opóźnianie tego procesu niejednokrotnie wiąże się z wolniejszym działaniem pracy całego zespołu. Aby rekrutacja mogła pójść sprawnie, ważne jest też przygotowanie do takiego procesu. Jest to przede wszystkim dokładna analiza potrzeb firmy i stanowiska, na które zatrudniamy.

Jak wygląda współpraca z agencją rekrutacyjną?

Agencje rekrutacyjne to firmy odpowiedzialne za rekrutowanie najwyższej jakości specjalistów. Cały proces powinien odbyć się szybko i z korzyścią dla klienta. Dobrym pomysłem jest korzystanie z usług agencji butikowych. Są to firmy skupiające się na jednej branży lub jej części, dzięki czemu zawsze posiadają aktualną wiedzę i narzędzia.

Jedną z takich firm jest agencja Veritas Recruitment. Przedsiębiorstwo zajmuje się poszukiwaniem pracowników w branżach digital i e-commerce. Firma skupia się na skutecznym pozyskiwaniu kandydatów i bieżącym informowaniu klienta o postępach prac. Proces rozpoczyna się od pogłębionego wywiadu z klientem i poznaniu jego potrzeb. Veritas Recruitment ma doświadczenie w poszukiwaniu kandydatów na wiele stanowisk specjalistycznych.

Sprawdź więcej na ten temat na stronie: Rekrutacja digital.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY