ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Zdrowie

Internetowa forma terapii

Terapia online, a więc rozmowa ze specjalistą poza gabinetem jest bardzo popularną formą wybieraną w ostatnim czasie przez wielu pacjentów. Zastanawiające jest jednak to, w jaki sposób do takiej sesji można się przygotować.

Dlaczego cisza jest tak ważna?

Przede wszystkim decydując się na terapię online osoba posiadająca swoje problemy nie chce, aby ktokolwiek poza psychologiem się o nich dowiedział. Jest to jak najbardziej zrozumiałe. Nikt nie chce niepokoić swoich bliskich i samemu spróbować się z tym zmierzyć.

Ważne zatem jest, aby w domu panowała cisza, spokój i najważniejszych osób nie było w pobliżu. Tylko wtedy pacjent ma prawo czuć się swobodnie i wyjawić wszelkie tajemnice, o których ma zamiar porozmawiać.

Aby maksymalnie skupić się na rozmowie istotne jest też to, aby takie sprzęty jak telefon czy telewizor były wyłączone bądź wyciszone, ponieważ to może przeszkadzać w rozmowie i rozpraszać obie strony. Ważne jest to, aby maksymalnie się na niej skoncentrować i słyszeć to, co druga strona ma do przekazania.

Pacjent może zdecydować się nie tylko na rozmowę telefoniczną, ale jeśli czuje się na tyle pewnie, może również spróbować porozmawiać ze specjalistą przez kamerkę. Będzie to wówczas wyglądać bardzo podobnie, jak sesja w gabinecie, bowiem odbywać się będzie twarzą w twarz. Terapeuta Radom podejmie z nami dialog, który będzie miał na celu pomoc w naszych problemach.

Wcześniej oczywiście należy ze swoim psychologiem ustalić termin, a także godzinę sesji. Ta może odbyć się poprzez wiele komunikatorów, między innymi Skype, czy też Zoom. Wcześniej mogą dać pacjentowi potrzebne informacje, jak wysłany link do spotkania.

+Tekst sponsorowany +

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY