ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Dom, Ogród

Rabata w ogrodzie – atrakcyjna i oryginalna dekoracja

Nic bardziej nie zdobi ogrodu, niż piękna i zadbana rabata. Jest ona doskonałą dekoracją, która doda mu jeszcze większej atrakcyjności. Jednak, aby dobrze wyglądała, trzeba posadzić w niej odpowiednie rośliny. Wybór jest naprawdę ogromny, dlatego bez wątpienia każdy ogrodnik stworzy ciekawą i oryginalną kwiatową koncepcję. Rabatę trzeba również właściwie pielęgnować, aby zawsze była atrakcyjna.

Oczywiście nie wszystkie rośliny trzeba podlewać, jednakże są też takie, które wymagają regularnego nawodnienia. Jest ono potrzebne nie tylko upalnym latem, ale i również zimą, o czym wiele osób po prostu nie wie. Rabata w ogrodzie może być mniejsza lub większa. Wszystko zależy od wielkości działki, jak i własnych upodobań. Można w niej posadzić przeróżne rośliny, które będą się wzajemnie uzupełniały.

Planując rabatę w swoim ogrodzie, warto wszystko dokładnie przemyśleć. Jej wielkość to jedno, a kształt to coś zupełnie innego, dlatego nie może być przypadkowy. Aby stworzyć piękną rabatę, trzeba się do tego dobrze przygotować. Ważna jest nie tylko wiedza, ale i również właściwe narzędzia, które w tym pomogą. Jest to czasochłonne zadanie, ale przynosi bardzo satysfakcjonujące efekty.

Jak założyć rabatę w ogrodzie?

Aby założyć rabatę, trzeba w pierwszej kolejności wybrać odpowiednie miejsce, w którym będzie się znajdowała. Na tym etapie, należy również określić jej wielkość oraz kształt, aby przygotować wstępny projekt. Kiedy wszystko zostało już przemyślane, można zabierać się za pracę. Pierwszą czynnością jest wyznaczenie jej kształtu, do czego można wykorzystać między innymi wąż ogrodowy. Kolejnym krokiem do założenia rabaty jest wykoszenie trawy, usunięcie chwastów i przekopanie wyznaczonego miejsca.

Aby gleba była lepsza, można dodać do niej kompost. Przedostatnim etapem jest rozłożenie agrowłókniny, a ostatnim sadzenie roślin. Oczywiście zaraz po ich posadzeniu, należy dokładnie je podlać, aby miały odpowiednią ilość wody. Nie można również zapomnieć o ściółkowaniu, które w tym przypadku ma szczególnie istotne znaczenie. Założenie rabaty to zadanie, które zajmuje dość dużo czasu, jednak przynosi naprawdę wiele satysfakcji.

Jakie rośliny posadzić w ogrodowej rabacie?

W rabacie można zasadzić wiele różnych roślin, jednak nigdy nie należy przesadzać z ich ilością. Bowiem jeśli jest ich zbyt dużo to nie wygląda to zbyt dobrze, a przynajmniej nie każdemu się to podoba. W ogrodowej rabacie nie może zabraknąć takich roślin, jak hortensje, wrzośce, azalie japońskie, a także rodgersje. Oczywiście warto posadzić w niej również trawy ozdobne, które będą ją doskonale zdobiły.

Wybierając odpowiednie rośliny do swojej rabaty, warto wziąć pod uwagę jej położenie. Jest to szczególnie ważne wtedy, gdy znajduje się ona w zacienionym miejscu, ponieważ nie dla wszystkich roślin cień jest korzystny. Planując swoją rabatę, należy w pierwszej kolejności pomyśleć nad odpowiednim rozmieszczeniem roślin, aby dobrze na siebie wpływały.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem sobir.pl

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY